Kapitalizmi buram buram yaşadığımız şu evrende, şehirde yaşayan, yabancılaşmış, mutlu ama mutsuz, anlık yaşayan insan sendromu işte. Anlık mutlulukların peşini kovalarken kalıcı mutluluklar yaratmanın çabasına girmiyorsun bile Kaliforniya sendromunda.

Eğlence, komedi, neşe, gençlik, seks, alışveriş, kozmetik, güzellik derken sen çalışma saatlerini iş yerinde, çalışma saatlerinin dışında kalan o kısacık zamanını da partilemeyle, internette chat ile geçiriyorsun. Yaşıyor musun? Yaşıyorsun işte. Instagram, Facebook fotoğraflarına bakınca misler gibi yaşıyorsun hem de.

Her ne kadar yabancı literatürde çok da yer almasa da, Kaliforniya Sendromu olarak tanımlanmış sosyolojik bir yaşam tarzı var işte. Büyük kentlerde yaşayıp, parlak işlerde çalışıp, eğlencenin dibine vurup anlık yaşayan; ama bir türlü de aradığı mutluluğa ulaşamayan insanların durumu.

Yorumlara yaz bakalım, sen kendini bu sendromun neresinde buluyorsun? Bende hiç yok deme! İnternet çağında ve gösteri toplumumun tam da göbeğinde yaşıyoruz. Unutma!

Büşra Şenol, Nedir? 3. Sezon’da bilinmeyen kelimeleri komik, eğlenceli, ilginç ve bir o kadar da gerçekçi bir şekilde anlatmaya devam ediyor.
Nedir YouTube Kanalına abone ol, yeni videoları kaçırma https://goo.gl/yRrTFM

Nedir Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/nedir.tv
Nedir Instagram Sayfası: https://www.instagram.com/nedir321/
Nedir Twitter Sayfası: https://twitter.com/Nedir321
Nedir Snapchat: media.321

Sunan: Büşra Şenol
Yazan/ Yöneten: Orçun Baş
Yardımcı Yönetmen: Ufuk Şenkal
321 Media : http://321media.tv/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here