Pek çok ülkede yayınlanan, iki grubun birbirlerini elemek için birbirine girdiği, kokonatını çaldığı, müsabakalarından çok dedikoduları ve kavgalarıyla öne çıkan, bir adada geçen, yarışma programı. Tanım da survivor oldu.

Survivor, hayatta kalan, kurtulan anlamında. Felaketzede… ee burada birkaç tipi saymazsak bir felaket durumu yok? E bu izliyor hala hayatta, demek ki o da yok, kurtulan zaten survivor mu izler. Gider kitap okur. He bi de bunlar var. Ayy survivor mu izliyorsun varoş! Tabi karsı tarafta da ne var lan gotos benım zevkim? ciller var. İşte bunlardan da olur. Survivor varoşlar – elitler.

Bizde ne var, biraz ünlüler ile biraz ünlü adayları yanı çok gönüllüler. Yarışma sonunda biraz ünlüler çok gönüllü ve çok gönüllüler biraz ünlü olabiliyor. Ee burası sorvarvıl burada her şey gerçek. Ama biraz. 🙁

2005 yılından beri bizde de var. Bu sene olay dominik cumhuriyeti adalarında geçiyor. Hisponyolda adasında. Acun’dan önce Kolomb ayak basmış. Tarihin ilk survivor’unu da o çekmiş, yerliler vs. İşgalciler. Kazananı bılıyorsunuz. Tabii işgalciler oraya coreklenınce, baktılar çökecek yer kalmadı tüm dünyaya çöktüler. Ben turbo Turabiyim! Kazanma hırsı benim yakıtım!

Format 1992 yılında İngiliz tv yapımcısı Charlie Parsons tarafından bulunmuş. Dünyanın pek çok yerinde tutmuş, 31. Sezonunu yapan var. Yanı yakın zamanda kurtuluş yok. Adadan yanı…

Şimdi bu program neden raiting canavarı? Bi bakalım, mesela evde yapmak istesek.. Hmmm…ne lazım? Futbolcu, ama 5-10 yıl bekletilmiş, tadını almış olacak, unlu gibi değil gibi, göz kararı sarkıcı, yine instagram çapında, arkadaş arasında biraz unlu sporcu, manken de olur, ama vücutları ıyı olacak. Dövmeli. Genel olarak ya vücut iyi olacak ya da kafa boyle gıdıp gelen kafalardan. Abıı cok acayıp kafalar yaaa denecek cınsten. Ama senin değil Ayşe teyzenin diyeceği cinsten. Kavga gurultu, dedıkodu, bıraz cınsellık ve saldırganlık, ben freud marka kullanıyorum, ekleyıp kayda giriyoruz. Ana haber müziği ile servis edebilirsiniz. Ya da boşverin zaten buralar yeterince survivor.

Survivor 2017 Oyunu: https://www.youtube.com/watch?v=f9JULAYi6WQ

Survivor:

http://www.acunn.com/survivor
https://www.tv8.com.tr/survivor

Nedir YouTube Kanalına abone ol, yeni videoları kaçırma 😉 https://goo.gl/yRrTFM

Nedir Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/nedir.tv
Nedir Instagram Sayfası: https://www.instagram.com/nedir321/
Nedir Twitter Sayfası: https://twitter.com/Nedir321
Nedir Snapchat: media.321

Sunan: Büşra Şenol
Yazan/ Yöneten: Orçun Baş
Yardımcı Yönetmen: Ufuk Şenkal
Stajyer: Büşra İlhanoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here