Nedir YouTube Kanalına abone ol, yeni videoları kaçırma https://goo.gl/yRrTFM

Nedir Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/nedir.tv
Nedir Instagram Sayfası: https://www.instagram.com/nedir321/
Nedir Twitter Sayfası: https://twitter.com/Nedir321
Nedir Snapchat: media.321

Sunan: Büşra Şenol
Yazan/ Yöneten: Orçun Baş
Yardımcı Yönetmen: Ufuk Şenkal

Yılın Kelimesi, O Seneye Damgasını Vurmuş, Trend Olmuş, Çok Aranmış Bir Kelime. Her Sene Sonunda Oxford Tarafından Seçilip Açıklanıyor. Neden Tdk Seçmiyor? Çünkü O Meşgul. Zırt Pırt Kelime Çıkarıyorsunuz Onlara Karşılık Bulmaya Çalışıyor.

2013’te Yılın Kelimesi Seçilen Selfie Mesela. Tdk Özçekim Dedi Beğenmediniz Sonra Görçek Dedi, Gerçi Ondan Önce Sunay Akın Söylemişti Bunu. Napsa Yaranılmıyo. Leave Tdk Aloneee!!!

2014’te Vape. Bu Elektronik Sigaralardan Duman Çekmek Demek. E-Sigara Bayagı Popüler, Nice Koç Yiğitler Ağzında Metal Çubukla Dolaşıyo. Çünkü Bırakması Çok Zor. Zengin İse Bıraksın, Fıkara İse Cugara İçmezse Napacak?

Bu Senenin Kelimesi Güzel Ama, Post Truth! Doom Metal Grubu.
Farklı Çevirileri Mevcut: Gerçek Ötesi, Gerçek Sonrası, Post Olgusal, Esrik Yitiş, Eprimiş Sarkaç. Postlu Şeylerin Anlaşılması Güç Oluyor. Çünkü Tarikat Bunlar. (Amememoo- Post Apokaliptik, Post Mortem, Post Modern) Ama Biz Oyunu Bozarız!

Post Gerçek. “Tarafsız Gerçeklerin Kamuoyu Fikrini Etkilemede Duygulara Ve Kişisel İnançlara Cazip Gelen Şeylerden Çok Daha Az Etkili Olmasıyla İlgili Olan Ya Da Bu Anlama Gelen.” Bir Nevi Sahte Haberlerin Gerçek Gibi Algılanması, Hakikatten Uzaklaşmak. Sebebi Ne? Duygularımıza Yönelik Haberleri Daha Çok Benimsiyoruz, Daha Çok Paylaşıyoruz. Bu Doğru Mu Değil Mi Hiç Bakmıyoruz. Tabii Bunda Facebook Ya Da Google Gibi Sitelerin Algoritmalarının Da Payı Var. Bazı Haberleri Diğerlerinin Önüne Çıkarıyor. Zaten Sürekli Bir Şey Oluyor. Gündemi Takip Etmek, Neyin Ne Olduğunu Anlamak Çok Güç. Aptala Döndük İyice. O Yüzden Hepimizin Fikri Var. Her Konuda Tabii Ki. Bunun İçin Haberin Doğru Olup Olmadığını Araştıran Siteler Var. Bir Şeye Atlamadan Önce En Azından Bunlar Bi Göz Atın.

Diyelim Ki Metallica Yeni Bir Vokal Alacak Bunun İçin De Bir Anket Açıyor Nette. Adaylar Da Atıyorum, Dave Mustaine İle Nihat Doğan. Şimdi Nihat Doğan Hayranları Başlıyorlar Dave Hakkında Yazıp Çizmeye, Alkolik O, Aslında Davulcunun Hatuna Hasta, Amacı Metallicayı Dagıtmak, İntikam İstiyor. Vs.Vs Bu Ciddiye Almadığın Haberler Öyle Bir Tutulup Paylaşılıyor Yani Belki Saftirik Arkadaşın Tarafından Belki De Doğan Troller Tarafından. Tüm Gerçek Haberlerin Önüne Geçiyor Ve Bir Bakıyorsun Nihat Doğan Wherever İ May Roam Söylüyor, Girmiş Gruba. Whiiirrvrr İ Mey Room. Alla Alla Nasıl Oldu Ya Diyorsun. Öyle Oluyor İşte. Zaman Kötü…

Şarkı: Pantera – 5 Minutes Alone

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here