Bataryasının Asla Patlamayacağını İddia Eden LG G6 Nasıl Olacak? ( LG’den Samsung’a Diss! )

Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz sene Samsung Note 7’siyle birlikte ciddi bir kaza atlattı. Bir sürü telefonu patladı falandı filandı derken firma çareyi cihazları geri çağırmakta bulmuştu. Tüm bu olaylar Samsung dışında diğer firmalara da konuyla ilgili önlemler alınması gerektiğine dair bir sinyal verdi. Tabi rakip firmalarda bu açığı fırsat bilip “reklam alanında” başladılar Samsung’a yüklenmeye.

Yüklenirken boş durmadılar. LG G6 bu patlayan batarya sorununa bakır borulu soğutma sistemi ile cevap verdi. Hepimizin müzdarip olduğu şey ortak. Telefonunuzla oyun moyun oynarken aşırı ısınma sorunu. İşte LG, bu bakır boru sistemiyle birlikte ısının telefonun içerisinde bu parçalar üzerinde toplanmasını ve dağıtılmasını sağlayacak. LG’nin iddialarına göre bu yöntem cihazın genel ısınma oranını %6 ila %10 arasında değiştirdi.

Hem de ABD ve Avrupa ısınma standartlarının da bir tık üstünde gerçekleştirmişler testleri. Çalışma sistemi de şöyle batarya ve ısınan diğer parçaların yakınından bakır boruları geçiriyorsunuz ve bu borular orada oluşan ısı yoğunluğunu cihazın diğer tüm bölgelerine yayıyor. Bu vesileyse batarya ve diğer ısınan parçalardaki ısı yoğunluğu düşürülüyor. Unutmadan bakır boru filan demişken telefon bi inceden ağır olabilir ha bilginiz olsun.

– Devamı için videomuzu izleyin! –

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here