Fifa 17, Pes ‘e Son Darbeyi Vuracak mı? (Fifa 17 vs Pes 2017)

  0
  116

  Fifa 17 ve PES 2017 karşılaştırması. Hangisi daha iyi? Grafik özellikleri ve oyun motorları hakkında bilgiler.

  Çıktığı ilk yılları saymazsak PES’in genel anlamda Fifa’nın gerisinde kaldığı oyuncuların çoğunluğu tarafından ifade ediliyor. Fakat bu sene işler değişebilir, çünkü Konami’nin açıkladıkları hepimizi heyecanlandrdı. PES’in oyun içi gerçekçilik çalışmaları dışında, oyunun sizin nasıl oynadığınızı anlayıp ona göre hem rakibinizi hem de takımınızı otomatik şekillendireceği ve ayrıca kalecilerde de düzeltmeler yapıldığı biliniyor. Ayrıca Fox Engine ve grafik iyileştirmeleri bazı oyunseverler tarafından onay almamış olsa bile PES’in geçer not almasını da sağlıyor diyebiliriz.

  Fifa ve Pes

  PES açısından en büyük sorun oyun modları ve lisanslardır. PES’in FIFA’nın karşısında durabilmesi için UEFA, Asya Ligleri gibi ligler dışında lisans problemini çözmesi gerekiyor. Fakat stadyumlar, oyuncu yüzleri gibi gelen yenilikler PES’i bekleyenleri heyecanlandırıyor diyebiliriz.

  FIFA ise bildiğiniz gibi “Futbol değişti!” sloganıyla bu seneye giriş yapıyor. Battlefield serisinden bildiğimiz Frostbite oyun motoru ile de maça 1-0 önde başladığını söyleyebiliriz. EA’in iddiasına göre Frostbite ile birlikte gerçek bir futbol heyecanı bizi bekliyor. Yalnız ilginç bir durum var “futbolcuların duygusal durumlarını” da oyun içinde hissedilebilir hale getirecekler. O iş nasıl olacak bakacağız.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here