Game Of Thrones Kurtları (Direwolves) ve Akibetleri

1
6900

Game Of Thrones Kurt ları nam-ı diğer Direwolves ilk bölümden itibaren dizide vardı fakat sizce şimdi kaç tanesi yaşıyor? Peki ne odu 6 tane devasa kurda? Game Of Thrones direwolf ‘leri ile alakalı herşey bu yazımızda.

Dikkat! Bu yazı Game Of Thrones ’un son sezonu da dahil olmak üzere hemen hemen bütün sezonları hakkında spoiler içermektedir.

Öyle bir dizi düşünün ki; başrol de olsanız figüran da olsanız konu ölüm ise herkesin şansı eşit olsun. Game Of Thrones bu beklentiyi fazlası ile karşılıyor. Tahtın en güçlü adayıken bir düğünde katledebilirsiniz, kralken de aynı durumu yaşayabilirsiniz. Tüm bu ölümler arasında Game Of Thrones hayranlarını en çok kahredenler her zaman direwolf ’larınki oldu.

game-of-thrones-un-kurtlari-direwolves-akibetleri

Stark Hanesi’nin simgesi olan direwolf ’lar Ned Stark tarafından Jon Snow dahil tüm çocuklarına bir tane hediye edildi ve o dakikadan itibaren kader ortaklıkları başlamış oldu. İşte o sahiplerine sadık direwolf ’ların yaşadıkları ve haklarında üretilen teoriler…

İşte Stark Hanesi ’nin simgesi olan direwolf ’ların yaşadıkları, Game Of Thrones Kurt ’larının son durumları ve Kurtlarla (Direwolves) alakalı çok ilginç teori ve tesadüfler.

Arya Stark ‘ın Kurdu – Nymeria

Arya Stark 'ın Kurdu - Nymeria
Arya Stark – Nymeria

Durum : Yaşıyor

Nymeria, aksiyona karışan ilk direwolf idi. Joffrey’nin kışkırtmalarının sonunda saldıran ve sonrasında Arya tarafından uzaklaştırılan Nymeria’nın şu an için nerede olduğunu bilen yok. Kitaba göre Nymeria insanlardan korkmamayı öğreniyor ve kurt sürüsüne lider oluyor. Dizide bu beklenen buluşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise muamma.

Bran Stark ‘ın Kurdu – Summer

Bran Stark 'ın Kurdu - Summer
Bran Stark – Summer

Durum : Ölü

Bran’ın yaptığı hatanın sonucunu hem Hodor hem de Summer ödedi. Sahibini Akgezenlerden korumaya çalışırken ölen direwolf’un ismi dizinin geleceği ile oldukça örtüşüyor. Summer (Yaz) öldü, artık Kış zamanı!

Bran’ın telepatik güçlerinin Summer’ın kaderine bir etkisi olacak mı ayrı bir merak konusu.

Rickon Stark ‘ın Kurdu – Shaggydog

Rickon Stark 'ın Kurdu - Shaggydog
Rickon Stark – Shaggydog

Durum : Ölü

Hanenin düşman eline geçmiş varisi Rickon Stark, Umber Hanesi tarafından Ramsay Bolton’a teslim edilmişti. Bu teslimat sırasında Rickon’un kimliğini kanıtlamak için direwolf’u Shaggydog’un kellesi de gönderildi. Bu sahne dizide görsel olarak yer almadığı için inanıp inanmamak izleyicinin elinde.

Eğer kader ortaklığından bahsetmeye devam edersek, Rickon’un da kellesinin alınacağını söyleyebiliriz.

Robb Stark ‘ın Kurdu – Grey Wind

Robb Stark 'ın Kurdu - Grey Wind
Robb Stark – Grey Wind

Durum : Ölü

Kızıl Düğün’de öldürülen Grey Wind, sahibinin özelliklerini taşıyan bir direwolf idi ve her zaman Robb ile birlikte savaştı. Hayatının sonunda da Robb için öldü. Bu ölümdeki kader ortaklığı ise şu şekilde yaşandı; Robb en savunmasız olduğu zamanda silahsız bir halde öldürüldü. Onunla aynı zamanda Grey Wind de bir kafeste en savunmasız olduğu zaman da bıçaklandı.

Sansa Stark ‘ın Kurdu – Lady

Sansa Stark 'ın Kurdu - Lady
Sansa Stark – Lady

Durum : Ölü

Lady ilk öldürülen direwolf oldu serideki. Nymeria’nın Joffrey’e saldırıp kaçmasının ardından idam cezası üzerine yıkılan Lady, Ned Stark’ın ellerinde can verdi. Bu kaderi göze önüne aldığımızda; insan ileride Sansa kendini Arya için feda edecek mi diye düşünmeden edemiyor.

Jon Snow ‘un Kurdu – Ghost

Jon Snow un Kurdu Ghost
Ghost – Jon Snow

Durum : Yaşıyor

Tüyleri kar gibi beyaz olan Ghost, dizide arzı endam etmeyi başaran tek direwolf. Öldüğünde bile sahibini yalnız bırakmayan kurdun adı Jon Snow’un dönüşüne bir gönderme niteliğinde. Teoriye göre Ghost kırmızı gözlerini büyülü ateşten almakta.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here