“Tesla Model 3 Şimdiye Kadar En İyi Çıkış Yapan Ürün”

0
111

Otomotiv dünyasına bomba gibi düşen Tesla Model 3 için yaşanan heyecan tam gaz devam ediyor. Duyurulduğu ilk haftada müthiş bir talep patlaması yaşanan otomobil için Tesla’dan yine iddialı bir açıklama geldi. Tesla’ya göre Model 3 “şimdiye kadar en iyi ilk hafta çıkışı yapan ürün.”

tesla-model-3-3

Tesla bu konuda hiç de haksız sayılmaz. Zira uygun fiyatlı Model 3 için yalnızca 7 gün içinde tam 325 bin başvuru yapılmış durumda. Bu rakamların ilerleyen dönemlerde çığ gibi katlanarak büyümesi bekleniyor. Nitekim depozito için belirlenen 1 dolarını kapan Model 3 yollarına düşüyor. Bu yalnızca bir otomobil için değil, gerçekten de Tesla’nın dediği gibi herhangi bir ürün için en iyi çıkış olabilir. Üstelik tüm bunlar Model 3 için neredeyse hiç reklam yapılmamış olmamasına rağmen gerçekleşiyor.

Bildschirmfoto 2016-04-08 um 13.02.54

Şirket şu sıralar epey iddialı olsa da açık konuşmak gerekirse ilk etapta bunu kendileri bile tahmin edememişti. Nitekim şu sıralar taleplere yetişmek için Kaliforniya’daki fabrikalarını büyütme kararı almış durumdalar. Evet, 35 bin dolara otopilot, Supercharging, 346 km menzil ve çok daha fazlasını sunan bir elektrikli otomobil için bunlar sürpriz sayılmayabilir ancak bu kadarını kimse düşünemezdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here